Aká je pridaná hodnota interiérového dizajnéra?

V niektorých prípadoch si klienti myslia, že sa pri vytváraní ich vysnívaného domova zaobídu bez interiérového dizajnéra. Vyskúšajú si celý priebeh rekonštrukcie po svojej línii. Výsledkom je, že aj napriek tomu, že všetky práce boli vykonané profesionálmi, stále nie sú naplnené ich očakávania a predstavy. Priestoru chýba celkový koncept a premyslené detaily!

A tu je odpoveď na otázku – aká je pridaná hodnota interiérového dizajnéra? Interiérový dizajnér začína svoju prácu rozsiahlou analýzou vašich predstáv a potrieb. Pretože mnohí klienti nevedia sformulovať, čo vlastne chcú. Je preto dôležité, aby dizajnér čítal medzi riadkami s empatiou a skúsenosťami a mal dar porozumieť svojim klientom. Navrhol pre nich jedinečný  koncept, ktorý bude mať kreatívne, funkčné, ekonomické, ekologické a sociálne aspekty a vytvorí komplexnú kompozíciu.

Každý interiérový dizajnér má tiež jedinečný štýl a vlastnoručný podpis. Rozhodujúcou výhodou je teda individuálny konečný výsledok. Dizajnér má na mysli nielen to, ktoré sú tie správne a dizajnové materiály, ale má aj vedomosti o histórii dizajnu, a aj cit pre zajtrajšok. Vie poradiť zmysluplne, nadčasovo a udržateľne. S odstupom času pochopíte, že služby dizajnéra naozaj stáli za ten čas a investíciu. Preto vložte vašu dôveru do rúk vášmu dizajnérovi.

Ďalším rozmerom, prečo využiť služby interiérového dizajnéra, je jeho profesionalita a skúsenosti. Vo fáze rekonštrukcie je potrebné urobiť veľa rozhodnutí. Takže ste rýchlo zahltení a mrzutí. Tieto rozhodnutia sú pre profesionála oveľa jednoduchšie, pretože si je vedomý výhod a nevýhod určitých materiálov, štýlov, dodávateľov a vie sa rozhodnúť s väčšou ľahkosťou a istotou.

Okrem toho má zmysel pre štýl a koncepčne sa v tom nestratí. Štýloví dizajnéri sú vo svojom prístupe veľmi jasní a transparentní. To dá klientovi väčšiu istotu, že našiel toho správneho interiérového dizajnéra, čo ušetrí veľa času, nervov a v neposlednom rade aj financií. Úspora času vďaka odborným znalostiam a podpore pri všetkých rozhodnutiach je skutočným prínosom využitia služieb interiérového dizajnéra.